Kontakt

Zveza diatonične harmonike Slovenije
ZDHS
Mestni trg 4
3310 Žalec

Klemen Rošer, predsednik ZDHS 
[m] +386 31 428 118
[e] info@zdhs.si

www.zdhs.si

Pridruži se nam

ANONIM.CO

Vzdevek 
Vsebina 
    

Prijava

KD Kraška harmonika

Smo društvo z dolgoletno tradicijo, začetki našega društva segajo v leto 1986. Prvi ustanovni občni zbor se je zgodil enkrat pomladi leta 1986 v Križu pri Sežani. Na zboru se je zbralo okrog 30 harmonikašev in skupaj smo ustanovili Klub Kraška harmonika. Klub Kraška harmonika je obstajal še po osamosvojitvi Republike Slovenije, dokler se ni preoblikovalo v današnje KULTURNO DRUŠTVO KRAŠKA HARMONIKA. Takratni klub je počasi in vztrajno prerasel iz malo številčnega članstva v današnje društvo, ki šteje prek 100 članov.

Prvo šolo harmonike pod vodstvom prof. Lupinca smo organizirali leta 1990 in poteka še danes. Šola in tečaji harmonike so vsako leto dobro obiskani. Društvo organizira tudi različne dogodke povezane z diatonično harmoniko, kot so srečanje »Kraški frajtonar«, predavanja in strokovne izlete. Znotraj društva deluje tudi orkester »Kraška harmonika«. Člani društva Kraške harmonike sodelujemo na različnih prireditvah: srečanjih, tekmovanjih, kulturnih praznikih ipd.. Vse o našem društvu najdete na naši spletni strani www.kraskaharmonika.si .
Veseli smo, da lahko pripomoremo k razvoju diatonične harmonike in smo del zveze.

»Ko kraška harmonika nam zaigra,
vihra kakor burja z gora do morja
in poje kot ptica, ki mej ne pozna
in seže človeku v globino srca.«


Predsednik KD KRAŠKA HARMONIKA
Marino Železnik

ZDHS, Mestni trg 4, 3310 Žalec | +386 31 640 485 | info@zdhs.si

ZDHS - Zveza diatonične harmonike Slovenije © 2014-2016. Vse pravice pridržane.